Staff

STAFF LIST

 

School Principal – Mr Isak Turan

Deputy Principal FET Phase – Mr Ugur Kizilkaya

Deputy Principal Senior Phase – Mr Nurulan Khabsatar

HOD Intermediate Phase – Mrs Praloshnee Moodley

HOD Foundation Phase – Ms Tracy Lee Edgar

HOD Maths – Mr Vepanur Orozmyradov

HOD Languages – Mrs Andrea Moreland 

HOD Commerce / Social Sciences – Ms Erika Gouws

HOD Sciences – Mr Ugur Kizilkaya

Principal’s Secretary / Bursar – Mrs Zurita Theart

Administration – Mrs Michelle Robertson

 

 

Primary

Grade RR Educator – Mrs Lizelle Middleton

Grade R Educator –  Mrs Kelly De Oliveira

Grade 1A Educator – Ms Casey Dinkel

Grade 1B Educator – Mrs Tanya Mahoney

Grade 2A Educator – Mrs Anitha Perumall

Grade 2B Educator – Ms Tracy Edgar

Grade 3A Educator–  Mrs Desre Heathcote

Grade 3B Educator–  Ms Ilana Olivier

Grade 4A Form Teacher – Mrs Mariska Koortzen (Afrikaans, English & Life Orientation)

Grade 4B Form Teacher – Ms Alecia Ross (Afrikaans & Social Sciences)

Grade 5A Form Teacher – Ms Monique Botha (Mathematics & Natural Science & Technology)

Grade 5B Form Teacher – Mr Joshua Lakey (English)

Grade 6A Form Teacher – Mr Moeketsi Ntsike (Social Science & Life Skills)

Grade 7A From Teacher – Mr Michele Capriati (Mathematics & Natural Science)

 

Grade 7 Technology & Computer – Mr Adem Celik

Grade 7 Creative Arts – Mr Hlengani Maluleka

Grade 7 EMS – Ms Megan Lombard

Sepedi – Mrs Wendy Nkambule

Primary Assistant – Mrs Nerisha Bridglall

 

High School

Grade 8A Form Teacher – Mrs Andrea Moreland & Mr Huseyin Kublay

Grade 8B Form Teacher – Ms Megan Lombard & Mr Ugur Kizilkaya

Grade 9A Form Teacher – Ms Erika Gouws & Mr Suleyman Ayar

Grade 9B Form Teacher -Ms Hester vd Walt

Grade 10A Form Teacher – Mrs Wendy Nkambule

Grade 10 B Form Teacher –  Mr Nurulan Khabsatar

Grade 11A From Teacher – Mr Hlengani Maluleka & Mr Vapanur Orozmyradov

Grade 11B Form Teacher – Mrs Charissa van Rooyen & Mr Ramazan Bas

Grade 12A Form Teacher – Mr Adem Celik

Mr Adem Celik – Information Technology & Computer Studies and Technology

Mr Ugur Kizilkaya – Physics , Natural Science

Mr Hlengani Maluleka – Arts & Culture, Social Science, LO

Ms Erika Gouws – EMS, Business Studies, Accounting

Mrs Andrea Moreland – English

Mr Vapanur Orozmyradov – Mathematics

Mrs Wendy Nkambule – Sepedi

Mr Suleyman Ayar – Natural Science, Math

Mr Ramazan Bas – Turkish

Ms Hester vd Walt – English, Life Orientation

Mr. Huseyin Kublay – Life Sciences, Natural Science, Biology

Mr. Nurulan Khabsatar – Mathematics

Mr. Gladwyn Mabebe – Social Sciences, LO

Mr Isak Turan – Life Orientation

Ms Megan Lombard – Afrikaans, EMS

Mrs Charissa van Rooyen – Afrikaans

Mr. Geuren Hendricks – History, Religious Studies

 

 

 

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory